گزارش باکس آفیس هفته اخیر و ماموریت غیرممکن در صدر

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» (Mission: Impossible – Fallout)

با وجود اکران فیلم هایی همجون «کریستوفر رابین» و «جاسوسی که مرا غال گذاشت»، این هفته اثر جدید تام کروز توانست صدرنشین جدول باکس آفیس باشد.

قسمت جدید از مجموعه محبوب «ماموریت غیرممکن» تحت عنوان «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» (Mission: Impossible – Fallout) که با نقدهای مثبتی هم مواجه شده توانسته برای دومین هفته متوالی و با فروش خانگی ۳۵ میلیون دلاری در جایگاه اول جدول باکس آفیس قرار بگیرد و فروش خانگی خود را به رقم ۱۲۴ میلیون دلار برساند. این فیلم همچنین توانسته از گیشه های خارجی فروشی ۷۶ میلیون دلاری داشته باشد. بدین ترتیب، فروش جهانی جدیدترین اثر تام کروز به رقم خوب ۳۲۹ میلیون دلار می رسد. علاوه بر تام کروز، ستارگان دیگری همچون ربکا فرگوسن، هنری کویل، سایمون پگ، ونسا کربی و الک بالدوین در آن حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند. کارگردان این فیلم نیز برعهده کریستوفر مک کوری بوده است.

اثر جدید کمپانی والت دیزنی، «کریستوفر رابین» (Christopher Robin) عملکرد خوبی در گیشه نداشته و نتوانسته انتظارات را به خوبی برآورده کند. فروش خانگی این فیلم در هفته اخیر ۲۵ میلیون دلار تخمین زده شده و کار خود در گیشه های خارج از خانه را با فروش کم ۴٫۸ میلیون دلاری آغاز کرده است. فیلم ایوان مک گرگور توانسته از منتقدان وبسایت سینما اسکور نمره خوب A را دریافت کند. فیلم کمدی «جاسوسی که مرا غال گذاشت» (The Spy Who Dumped Me) نیز با فروش ۱۲٫۳۵ میلیون دلاری توانست در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. میلا کونیس و کیت مک کینون از جمله ستارگانی هستند که در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند. در جایگاه جهارم جدول باکس آفیس، قسمت دوم از فیلم «مامامیا» تحت عنوان «مامامیا: دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) را شاهد هستیم که با اضافه کردن ۹ میلیون دلار، فروش خود در گیشه های خانه پس از سه هفته اکران را به رقم ۹۱ میلیون دلار رساند.

در باکس آفیس خارجی نیز این فیلم موزیکال با فروش ۱۹٫۳ میلیون دلاری توانست فروش خارجی خود را به رقم ۱۳۹٫۲ میلیون دلار برساند. در مجموع، فروش جهانی این فیلم ۲۳۰ میلیون دلار خواهد بود و به نظر می رسد راه طولانی تا رسیدن به فروش جهانی قسمت اول دارد که کار خود در گیشه های جهانی را با فروش ۶۰۹ میلیون دلاری به پایان رساند. مریل استریپ، آماندا سیفرند، لیلی جیمز، کریستین برنسکی، جولی والترز و پیرس برازنان از جمله ستارگانی هستند که در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند. دنباله فیلم «ایکولایزر» با بازی بازیگر مشهور، دنزل واشنگتون با فروش ۸٫۸ میلیون دلاری توانست در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس قرار بگیرد و فروش خانگی خود را به رقم ۸۰ میلیون دلار برساند. کارگردانی این فیلم برعهده آنتوان فوکوآ بوده است.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم هایی خواهیم بود؟

هفته آینده فیلم مورد انتظار«مِگ» (The Meg) محصول کمپانی برادران وارنر با ایفای نقش ستاره مشهور، جیسون استاتهام در بیش از ۳۹۰۰ سالن سینما به روی پرده می رود.

نویسنده: مانی شکیبایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *